Kılavuz açıklandı mı ve Sağlık Bakanlığı personel alımı atama tercih kılavuzu açıklandı mı? soruları, gündemin merak edilen konuları arasında yer alıyor. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı personel alımı tercih kılavuzu ile ilgili ÖSYM’nin son dakika açıklaması araştırılıyor.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI ATAMA TERCİH KILAVUZU AÇIKLANDI MI?

Sağlık Bakanlığı personel alımı ile ilgili son açıklama ÖSYM Başkanı Halis Aygün tarafından yapıldı. Başkan Aygün açıklamasında, ‘Değerli adaylarımız, Sağlık Bakanlığının 20.000 sözleşmeli sağlık personeli alımına ilişkin kılavuz çalışmalarımız tamamlanmak üzere.’ dedi ve kılavuzun bugün yayımlanacağını duyurdu.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BRANŞ DAĞILIMI

Sağlık Bakanlığı personel alımı için araştırmalar hız kazandı. KPSS-2021/10 Tercih Kılavuzu yoğun ilgi görüyor. ÖSYM Başkanı Halis Aygün açıklamasında kılavuzun bugün erişime açılacağını duyurdu.Bu alımda 10.348 HEMŞİRE, 1.600 EBE VE 6.604 SAĞLIK TEKNİSYENİ/ SAĞLIK TEKNİKERİ ile psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçileri alımı gerçekleştirilecek.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca konu ile ilgili açıklama yaptı. Bakan Koca’nın açıklaması şu şekilde:

Bilindiği üzere, Cumhurbaşkanlığı tarafından Bakanlığımıza 30.000’i sözleşmeli sağlık personeli, 10 bini de sürekli işçi olmak üzere, toplam 40 bin pozisyon/ kadro ihdası yapılmıştır. 20.000 sözleşmeli sağlık personelinin alımına ilişkin kılavuz ÖSYM’ye gönderildi.

Taşra teşkilatımızda istihdam edilmek üzere, KPSS PUANINA GÖRE, ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 20 bin sözleşmeli Personel alım sürecini başlatıyoruz. Gerekli bilgiler, tercih kılavuzu hazırlanmak üzere ÖSYM’ye verilmiştir.

10.348 HEMŞİRE, 1.600 EBE VE 6.604 SAĞLIK TEKNİSYENİ/ SAĞLIK TEKNİKERİ ile psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçileri alımı yapılacaktır.

TERCİH KILAVUZU, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlandıktan sonra adaylar tercihlerini Kılavuzda belirtilen tarihler arasından yapabilecek. Duyurular, Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresinden takip edilebilir.Kırk bin kadro kapsamındaki 10.000 SÖZLEŞMELİ sağlık personeli pozisyonu ile 10.000 SÜREKLİ İŞÇİ kadrosu için Mart ayı içinde ilana çıkılarak alım işlemi yapılacaktır. Sağlık hizmeti alacak vatandaşlarımıza ve sağlık camiamıza hayırlı olsun.

Gündem

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here