Hdp eski milletvekili ve Kars eski Belediye Başkanı Ayhan Bilgen, dün katıldığı bir televizyon programında, partisi ile 1-2 gün içinde yollarını ayıracağını açıklamış ve bu kararın arkasında ise 7 Haziran sürecinin etkili olduğunu söylemişti.

“YOLCU YOLUNDA GEREK”

Sosyal medya aracılığı ile istifasını duyuran “Yolcu yolunda gerek! Uyarı ve eleştirilerimde yanılmayı umuyor, barış ve demokrasi için iyi niyetle ,özveriyle mücadele eden herkese başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

NE SÖYLEMİŞTİ?

Bir gün önce Haber türk TV’de Muharrem Sarıkaya’nın sunduğu programa katılan Ayhan Bilgen, ” Hdp‘den ayrıldınız mı?” sorusu üzerine şunları söylemişti:

“Değerlendiriyorum. Çok uzak olmayan bir tarihte o beklentiye cevap vereceğiz. HDP’ye bir iki gün içerisinde istifamı vereceğim. Tam bir genel başkanlık olarak değil ama yeni bir süreç işlenecek. Bir siyasal arayış arıyoruz. 7 Haziran akşamının okumasında hata vardı. AK Parti tek başına iktidar olamadı. O gece deklere edilen ifadeler ortak tutumla yapılmadı. 1 Kasım’a giden süreç siyasetin tükenmesinden dolayı oldu. Kasım ayında arkadaşlarımız tutuklandı.” ifadelerini kullandı.

“VAHİM HATALAR YAPILDI”

Bilgen HDP’den kopuşuna ilişkin soru üzerine “7 Haziran’dan 1 Kasım’a giden süreçte vahim hatalar yapıldı” ifadesini kullandı.

Son Dakika Haberleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here