CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, “Ne bir eksik ne bir fazla Meclis’te ve yerelde eşit temsil istiyoruz. Bu konudaki mücadelenin peşini bırakmayacağız” dedi.

CHP’li Nazlıaka, parti genel merkezinde 5 Aralık Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilişinin 87’nci yıl dönümü nedeniyle basın toplantısı düzenledi. Nazlıaka, TBMM’de kadın milletvekili oranının yüzde 17, kadın belediye başkanı oranının yüzde 3 ve kadın muhtar sayısının son seçimlerde yüzde 66 oranında artmış olmasına rağmen yüzde 2 olduğunu söyledi.

SEÇİM ÇAĞRISI

Nazlıaka, bir yandan eşitlik mücadelesi verirken, diğer yandan kadınların yaşam hakkını savunduklarını söyleyerek, “Kadına yönelik şiddetle mücadele etmek amacıyla CHP olarak 5 Aralık 2020 tarihinde bir projeyi kamuoyunun dikkatine sunduk. Projemizin adı; ‘Yaşam Hak.’ ‘Yaşam en temel haktır’ dedik. Projemiz kapsamında odalar ve çeşitli barolar ile protokol imzaladık. Şiddet gören kadınların yanlarında oluyoruz. Projemizde 1 yılı geride bıraktık. CHP iktidarında şiddeti durdurmaya yönelik olarak gerekli tüm adımları atacağımızın sözünü vermek istiyoruz. Bizler halkın partisi olarak, örgütlü gücümüzle tüm sorunlara tek tek ürettiğimiz çözümlere hazırız. Onun için buradan bir kez daha ‘derhal seçim’ çağrımızı hatırlatıyoruz” diye konuştu.

Demirören Haber Ajansı – Son Dakika Haberleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here